• info@sfm.ir

  • شماره تماس :88823351 ، 88810330

  • ساعت کاری :8:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر

اطلاعات کلی

  • کوره القایی: دستگاهی است الکتریکی که می تواند با استفاده از میدان مغناطیسی و عامل محرکه جریان متناوب توسط سیم پیچ ،انواع فلزات را ذوب نماید .

اینداکتوترم: این شرکت با داشتن بیش از 60 سال سابقه ، 40 کارخانه و 160 نمایندگی  رسمی در سراسر دنیا به عنوان یک رهبر جهانی و شرکت پیشرو در تکنولوژی ذوب القایی به عنوان قطب اصلی این صنعت در حال فعالیت می باشد .

Inductotherm :   این شرکت با داشتن بیش از 60 سال سابقه ، 40 کارخانه و 160 نمایندگی  رسمی در سراسر دنیا به عنوان یک رهبر جهانی و شرکت پیشرو در تکنولوژی ذوب القایی به عنوان قطب اصلی این صنعت در حال فعالیت می باشد .

ذوب القایی: به فرایند تبدیل فلزات جامد به مذاب ( مایع ) در اثر حرارت ناشی از میدان مغناطیسی در دمای معینی که دمای ذوب نام دارد می گویند

ذوب فلزات: به فرایند تبدیل فلزات جامد به مذاب ( مایع ) در اثر گرما در دمای معینی که دمای ذوب نام دارد می گویند

ریخته گری: فن شکل دادن فلزات و آلیاژ ها از طریق ذوب و ریختن مذاب در محفظه ای به نام قالب و در نهایت سرد کردن آن گفته می شود . 

فولاد و چدن: آلیاژهای عنصر آهن می باشند با دمای ذوب متفاوت که این دما برای فولاد 1650 درجه و برای چدن 1450 می باشد .

متالورژی:

  • اسپکترومتر: دستگاه آنالیز دقیق برای اندازه گیری فلزات است که قابلیت تجزیه آلیاژها را با دقت زیاد دارد و همه عناصر آلیاژی موجود در نمونه را تعیین کند

کوانتومتر: دستگاه آنالیز دقیق برای اندازه گیری فلزات است که قابلیت تجزیه آلیاژها را با دقت زیاد دارد و همه عناصر آلیاژی موجود در نمونه را تعیین کند

طیف سنجی: ابزاری است که برای اندازه گیری خصوصیات نور بر پایه تجزیه نور کاربرد دارد

آرون تکنولوژی: یک شرکت انگلیسی در زمینه تولید دستگاه های کوانتومتر در دنیا می باشد.

او کی بی اسپکتر: یک شرکت روسی در زمینه تولید دستگاه های کوانتومتر در دنیا می باشد.

ARUN : یک شرکت انگلیسی در زمینه تولید دستگاه های کوانتومتر در دنیا می باشد.

OKB : یک شرکت روسی در زمینه تولید دستگاه های کوانتومتر در دنیا می باشد.

آنالیز فلزات آهنی: تجزیه و تحلیل عناصر موجود در فلزاتی مثل فولاد و چدن برای گرفتن نتیجه بهتر و انجام ریخته گری روی آن می باشد .

آنالیز فلزات غیر آهنی: تجزیه و تحلیل عناصر موجود در فلزاتی مثل آلومینیوم، صرب، روی و غیره برای گرفتن نتیجه بهتر و انجام ریخته گری روی آن می باشد .

سرویس اسپکترومتر: چک و بررسی تمامی بخش های بیرونی و درونی دستگاه اسپکترومتر گفته می شود که همراه با حل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین بهبود وضعیت و عملکرد دستگاه می باشد

دستگاه آنالیز: دستگاه آنالیز دقیق برای اندازه گیری فلزات است که قابلیت تجزیه آلیاژها را با دقت زیاد دارد و همه عناصر آلیاژی موجود در نمونه را تعیین کند

طیف سنج نشری: دستگاه آنالیز دقیق برای اندازه گیری فلزات است که قابلیت تجزیه آلیاژها را با دقت زیاد دارد و همه عناصر آلیاژی موجود در نمونه را تعیین کند

 

  • ترمومتر: دستگاهی است جهت اندازه گیری دمای مذاب که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با ذوب در تماس است .

ترمومتر تماسی:  دستگاهی است جهت اندازه گیری دمای مذاب که به صورت مستقیم با ذوب در تماس است .

ترموکوپل: وسیله ایست که انرژی حرارتی را به انرژِی الکتریکی تبدیل می کند . ترموکوپل‌ها دارای انواعی (تیپ‌ها) برای اندازه‌گیری دما هستند. بطور مثال تیپ‌های R - S - B با قابلیت اندازه‌گیری دما در محدوه ۲۰۰- الی ۱۸۰۰ و تیپهای L - K- J با قابلیت اندازه‌گیری دما در محدوده ۱۸۰-  الی ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد بکار می‌روند.

پیرومتر: نوعی ترمومتر با حسگر راه دور است که برای اندازه‌گیری دمای سطح استفاده می‌شود. در کاربرد مدرن، دستگاهی است که از یک فاصله، دمای سطح را از طیف تشعشع حرارتی نشر شونده از آن، که به آن رادیومتری هم گفته می‌شود، اندازه می‌گیرد. اساس کار پیرومتر بر مبنای انرژی ساطع شده از جسم می باشد.

غلاف مارشال : نوعی ترموکوپل است که برای اندازه گیری دمای مذاب مواد غیر آهنی یا تیپ K مورد استفاده قرار می گیرد .

کانتکت بلاک:  نوعی ترموکوپل است که برای اندازه گیری دمای مذاب مواد آهنی برای تیپ های R - S  مورد استفاده قرار می گیرد .

دماسنجی:   به اندازه گیری دمای مواد دماسنجی گفته می شود که ابزار های مختلفی ببرای دماسنجی وجود دارد .

لنس های کوتاه و بلند دما : برای ارتباط بین ترموکوپل و برد اصلی و محافظت از سیم ارتباطی بین آنها از لنس های دما با اندازه های متفاوت استفاده می کنند .

ترمومتر بی سیم : نوعی ترمومتر است که به صورت بدون سیم به نمایشگر متل می شود و دمای اندازه گیری شده روی آن نمایش داده می شود .

دمای مذاب: به مقدار حرارت مذاب دمای مذاب گفته می شود که به وسیله ترمومترهای مختلف قابل اندازه گیری است . 

 

آدرس

آدرس :

تهران، خيابان طالقانی، خیابان موسوی پلاك ۹۴، طبقه سوم، واحد ۲۵

شماره تماس :

021-88823351 ، 021-88810330

فکس:

021-88838010

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نقشه